Puder dla dzieci – zalety, wady i jak prawidłowo wybrać

Wszyscy rodzice troszczący się o swoje nowo narodzone dzieci powinny zadbać o ich komfort, zdrowie i prawidłowy rozwój. Jeśli chodzi o puder dla dzieci ten może przydać się w przyniesieniu odczucia ulgi w sytuacji odparzeń i podrażnień. Szczególnie przydatny jest w sytuacji podrażnień miejsc intymnych na skutek kontaktu z produktami ubocznymi przemiany materii. Zanim jednak zaczniemy stosować tego typu środki, warto znać ich wady, zalety i wiedzieć jak wybrać odpowiedni puder dla dzieci.

Puder dla dzieci – czyli zasypka dająca ulgę w ciągu kilkudziesięciu sekund

Puder dla dzieci, występujący tez pod nazwą zasypka najczęściej jest mieszaniną kilku składników, które w odpowiednim połączeniu dają uczucie łagodzące i nawilżające. Taka mieszanka posypana na podrażnione miejsce przynosi ulgę już w czasie kilkudziesięciu sekund. Warto pamiętać, aby przy jej stosowaniu zachować środki ostrożności i trzymać ją z dala od niemowlaka. Puder dla dzieci stosowany wbrew przeznaczeniu (np. na twarzy), może doprowadzić do przesuszenia skóry i spotęgowania występującego dyskomfortu.

Puder dla dzieci jako profilaktyczne narzędzie przed podrażnieniami

Niemowlęta mają wyjątkowo cienką i wrażliwą skórę. Jej podrażnienie nie jest niczym nadzwyczajnym i zdarza się dosyć często. Stosowanie pudru dla dzieci może pomóc temu zapobiec. Zaaplikowanie zasypki na okolice intymne zaraz przed założeniem pieluszki, zniweluje wilgoć i w wielu sytuacjach pozwoli na zniwelowanie objawów pieluszkowego zapalenia skóry. Skrupulatne nakładanie pudru dla dzieci będzie przeciwdziałać przeciwnościom losu takim jak nadmierne pocenie się wynikające z zabawy i spacerowania po podwórku.

Nie jest to preparat bez wad. Nie wolno nakładać pudru w miejsca, gdzie może się nadmiernie gromadzić powodując dyskomfort u dziecka. Jeśli stosujemy puder dla dzieci, trzeba pamiętać też, aby nie przesadzać z jego ilością. Cienka warstwa powinna w zupełności wystarczyć nawet w sytuacji doraźnego zastosowania.

Jaki puder dla dzieci wybrać, aby nie zaszkodził niemowlęciu?

Wybierając jakikolwiek kosmetyk dla niemowląt, trzeba mieć rozeznanie w składnikach, jakie mogą zaszkodzić i pomóc naszemu dziecku. W przypadku pudru dla dzieci dobrą podstawę będzie stanowić łagodzący podrażnienia talk. Talk mimo swojego wysuszającego działania, powinien być wsparty substancjami nawilżającymi. Tutaj najlepiej sprawdzi się alantoina, d-pantenol i olejek rumiankowy. Nie bez znaczenia jest także ochrona przed otarciami i regeneracja uszkodzonych w wyniku podrażnień tkanek. Dlatego warto szukać preparatu z tlenkiem cynku. Pamiętać należy o tym, aby dostosować swój wybór do predyspozycji malucha i nie wybierać na siłę składników, na które bobas źle reaguje.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *